Tagasi Kooli koolitundidest on saanud osa tuhanded õpilased üle Eesti

Sel sügisel on Tagasi Kooli algatuse raames andnud külalistunde enam kui 25 koorijuhti ja tantsuõpetajat. Kuus koolitundi jõudsid üle Eesti koolidesse ka otseülekandega. Kõik salvestatud e-külalistunnid on järelvaadatavad Tagasi Kooli YouTube’i lehel – õpetajad on vägagi oodatud valminud e-külalistundides osalema ka uuel aastal.

Tallinna Prantsuse Lütseumi 11. klassi õpilased Aet Kubits ja Mirjam Ojamaa rääkisid Klassikaraadio erisaatele „Laulupeo nähtamatud lood“, et laulupidu läheb neile ja nende eakaaslastele väga korda. Mõlema sõnul näitab laulupidu eesti kultuuri kestvust ja rahva võimet hoida koos asja, mis kestab üle 100 ja 150 aasta.

„Minule isiklikult on see väga tähtis. Ma tohutult armastan kooris laulmist ja kui laulupeole minek on, siis käib ettevalmistus selleks aasta või rohkemgi. See võtab aega ja vaeva, aga see kõik on seda väärt,“ rääkis Aet Kubits.

Mirjam Ojamaa lisas, et laulupidude tähtsus on kirjeldamatu. „Laulupeo lõpus valdab mind õnn ja kui inimene on õnnelik, siis on ta natukene kurb ka, sest ei ta ei tea, kui kauaks seda õnne on. Ma olen natukene kurb, et paar aastat ei toimu laulupidu, kuid õnnelik, et vahepeal toimub õppeprotsess järgmise laulupeo tarbeks,“ ütles ta.

Tallinna Prantsuse Lütseumi 11. klassi õpilane Anna Veisman jagas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega enda loodud filmi suvisest juubelipeost. Lühifilmi on kõigil võimalik vaadata siin

Millisel kohal on Lauliupidu inimeste hinges

Tagasi Kooli algatus koos Eesti laulu ja tantsu juubeliaastaga kutsub kõiki huvilisi üles ühte koolitundi andma ka uuel aastal. Selleks tuleb end registreerida siin.

Videovahendusel üle Eesti koolidesse jõudnud õppetunnid on järelvaadatavad Tagasi Kooli YouTube’i kanalis. E-külalistundide läbiviimiseks on loodud ka tunnikavad, mille abil koolitundi läbi viia.

 

Kuidas tantsida õige ja vasembat? (Agne Kurrikoff-Herman)

Vaata õppetundi järele siit

 

Kuidas dirigeerida lastekoori? (Aarne Saluveer)

Vaata õppetundi järele siit

 

Milliseid rahvarõivaid kandsid minu esiemad ja -isad? (Reet Piiri)

Vaata õppetundi järele siit

 

Mida õppida Jannsenilt ja Koidulalt? (Rein Veidemann)

Vaata õppetundi järele siit

 

Kuidas mõelda laulu- ja tantsupeost? (Joonas Hellerma)

Järelvaadatav kuni 31.12.19.

Vaata õppetundi järele siit

 

Mida võiksime õppida Gustav Ernesaksalt? (Hirvo Surva)

Vaata õppetundi järele siit