„ERM heliseb“ kutsub koore üles kontserte andma

Aprillis alustas Eesti Rahva Muuseum uue koorimuusikat tutvustava projektiga „ERM heliseb“, mille eesmärk on pakkuda muusikalist elamust kõigile muuseumikülastajatele. Algatuse eestvedaja Maarika Pokinen kutsub üles kõiki koore ja muusikakollektiive üle Eesti endast märku andma, et üheskoos muuseum helisema panna ja valmistuda 2019. aasta juubelilaulupeoks.

Esimene kontsert toimus pühapäeval, 1. aprillil. Kontserdil astusid üles nii koos kui eraldi Haaslava Meeskoor ja Tartu naiskoor Emajõe Laulikud. Samuti kutsuti üles kaasa laulma ka muuseumi- ja kontserdikülastajaid, kellel oli võimalik jälgida seintelt ka laulusõnu. Esimene kontsert tõi kokku enam kui 100 koorilauljat ja kontserdihuvilist.

Pokineni sõnul on projekt ellu kutsutud, et tähistada kaht Eesti Vabariigi 100. ja järgmisel aastal toimuva XXVII laulupeo 150. sünnipäeva. Kõigist toimunud kontsertidest ja muuseumit külastanud kooridest jääb jälg maha ka pikemaks. „Kooride ja kollektiivide külaskäike jäävad muuseumis meenutama kooride logod, mis jäädvustatakse 2019. aasta teisel poolel valmiva Eesti kaardi kujulise näitusena,“ rääkis Maarika Pokinen.

Pühapäevaseid kontserte on kooride ja muusikute seas armastatud kontserdipaigaks kujunenud ERMi silla-alal plaanis korraldada ka edaspidi. Selleks tuleb kollektiividel enda soovist muuseumile märku anda, et siis üheskoos sobiv nädalavahetus leida. Endast märku on oodatud andma kõik koorid üle Eesti ning kaasata võib ka pillimängijaid, orkestreid kui tantsijaid.

Tänutäheks pakub Eesti Rahva Muuseum igale kollektiivile tasuta muuseumikülastuse ja soodustuse kehakinnitusele ERMi buffeet’s.

Järgmised „ERM heliseb“ kontserdid toimuvad:

18. mai, kl 17.00 – Naiskoor Emajõe Laulikud koos Soome naiskooriga Melodonnat
27. mai, kl 13:00 – Tabasalu Kammerkoor ja Tabasalu Muusikakooli õpilased
9. juuni, kl 13:00 – Segakoor Rõõmusõõm
10. juuni, kl 12:00 – Segakoor Sõprus

Kooride seas armastatud kontserdipaigaks kujunenud Eesti Rahva Muuseumi silla-alaga on võimalik lähemalt tutvuda virtuaaltuuri abil siin.

Kontserti anda soovivad koorid on oodatud endast märku andma Maarika Pokinenile kirja teel (maarika.pokinen@erm.ee) või telefonitsi (+372 736 3079).