Rahvarõivaste e-turg on abiks tantsupeole tulijale

Tantsupidudel on kõigi 85 oma toimumisaasta jooksul hoitud rahvarõivaid au sees. Nii ka sel korral, mil tantsupidu juba 20. korda peetakse. Kollektiividelt eeldatakse eesti rahvarõivaste korrektset kandmist esinemistel.

Rahvariiete komplekti juures on tähtis rõivakomplekti kihelkondlik päritolu. Segarühmades võivad olla naistel ja meestel eri kihelkondadest pärit rõivakomplektid. Tänapäevaste materjalide kasutamine on lubatud.

Pererühmadel ei pea olema kõigil tantsijatel rühmas ühesugused rahvarõivad, samas kõigil tantsijatel peavad seljas olema siiski korrektsed rahvariided.

Tantsurühmadel, kes varasemalt tantsupidudel osalenud on, ei ole tarvis rõivakomplekte uuendada, v.a juhul, kui varasemate pidude eel on mingitele puudustele tähelepanu juhitud.

Kõigil, kel rahvarõivaid puudu või üle on, saavad nüüd siin lehel sellest teada anda, et kontakteeruda ja juba omavahel pakkumistes-vajadustes kokku leppida.

Selleks on vajalik sisestada oma kuulutus ning võimalikult täpselt kirjeldada, mida vajatakse või pakutakse.

Oma kuulutuse kustutamiseks palume saata kuulutuse kontaktandmetes märgitud e-posti aadressilt kiri administraator@laulupidu.ee. Samalt aadressilt saab ka tehnilist abi.

Rahvarõivaste osas vastab hea meelega Teie täpsustavatele küsimustele tantsutoimetaja Andi Einaste (andi@laulupidu.ee).