Avatud on kollektiivijuhi õppestipendiumi taotlusvoor

Õppestipendium on laulu- ja tantsupeo  protsessis osalevate kollektiivide riikliku toetusprogrammi alaprogramm ja mõeldud kõigile 2019. aasta laulu-, tantsu- ja rahvamuusikapeole registreerunud kollektiivide juhtidele. Stipendiumile kandideerimine on avatud 10. juunini.

Õppestipendium on loodud XXVII laulu- ja XX tantsu- ja rahvamuusikapeole kirja pannud kollektiivi juhtidele, et toetada neid peoks valmistumise õppe- ja enesetäiendamise protsessis ning selle eesmärk on tagada laulu- ja tantsupeo kunstiliselt kõrge tase.

2018/2019. aasta õppestipendiumi suurus on kuni 450 eurot ja seda väljastatakse kolmes osas, vastavalt laulu- ja tantsupeo ettevalmistusprotsessis osalemisele ning lähtudes stipendiumi kriteeriumitest.

Laulu- ja tantsupeo programmitoimetaja Vaike Rajaste räägib, et stipendiumit saab taotleda isikupõhiselt ühekordselt, sõltumata peole kirja pandud kollektiivide arvust. Ta lisab, et ehkki stipendium väljastatakse osadena terve hooaja jooksul, tuleb taotlus esitada kindlasti enne 10. juunit.

Seoses laulu- ja tantsupeo registri uuendustöödega palub Rajaste varuda taotluse esitamiseks aega  „Uuenenud on registri välimus ja õppestipendiumi taotlemine käib seetõttu ka uues keskkonnas. Kui taotluse esitamisel peaks esinema küsimusi või tõrkeid, oleme väga tänulikud, kui sellest meile märku annate“, ütleb Rajaste.

Taotlemiseks on vaja täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris aadressil https://register.laulupidu.ee. Taotlust saab esitada vaid iga kollektiivi juht ise. Stipendiumit saab kollektiivijuht taotleda kuni 10. juunini.

Riiklikku õppestipendiumit annab välja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös Eesti Kooriühingu ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga (ERRS).

Täpsemate tingimuste ja statuudiga on võimalik tutvuda siin.