Peadirigent Peeter Perens: Tänan kõiki osalejaid ja esinejaid õnnestunud esitluskontserdi eest!

6. mail kogunesid Tallinnas laulupeole registreerinud kollektiivide juhid, et tutvuda tuleval suvel toimuva XXVII laulupeo “Minu arm” repertuaariga. Esitluskontserdil kõlas eelkõige uudislooming laulupeo teiselt kontserdilt.

Laulupeo peadirigent Peeter Perensi sõnul läks Estonia kontserdisaalis toimunud esitluskontsert väga hästi. Kõik toimis nii korraldusliku kui repertuaari esitanud kooride poolt, kes olid end väga hästi ette valmistanud.

Esitluskontsert tõi Estonia kontserdisaali ligemale 600 koorijuhti ja dirigenti. „Kontserdisaalis oli terve päeva jooksul väga hea õhkkond ja saal oli rahvast täis. Esitletud ja kommenteeritud teosed said koorijuhtide poolt positiivset vastukaja, mida oli peo kunstilisele toimkonnale meeldiv kuulata,“ võtab Perens esitluskontserdi kokku. Repertuaari esitanud lauljaid oli kokku 660. Kokku esitati esitluskontserdil 40 teost järgmise aasta laulupeo repertuaarist.

Perens lisas, et kogu õppeprotsessiks vajalik materjal saab ülesse laulu- ja tantsupeo veebilehele hiljemalt juunikuu alguses. „Esitluskontserdil esitatud paladest tehakse ka videoklipid, mis on koorijuhtidele mõeldud täiendav repertuaari õppematerjali osa. Lisaks valmivad dirigentidele ka töölehed.“ Laulikud on maikuu lõpuks kõik trükitud ning toimetatakse maakondadesse samuti lähiajal.

Laulupeo peadirigent Peeter Perens tänab kogu XXVII laulupeo kunstilist toimkonda põhjaliku ettevalmistusprotsessi eest nii repertuaari koostamisel kui esitluskontserdi ettevalmistamisel. Lisaks soovib Perens tänada kõikide kooride lauljaid ja dirigente, kes kevadess laulupeo repertuaari õppimise näol lisaülesande võtsid. Viimaks tänab Perens kogu Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA korraldusmeeskonda esitluskontserdi korraldamise eest.

Repertuaari esitlesid Tallinna Muusikakeskkooli mudilaskoor, Karlova kooli mudilaskoor, Püha Miikaeli kooli mudilaskoor, Vanalinna Muusikamaja lastekoor, Tallinna Muusikakeskkooli lastekoor, RO Estonia poistekoor, Tallinna Poistekoor, Eesti Rahvusmeeskoor, kammerkoor Head Ööd, Vend, Tartu Ülikooli kammerkoor, Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor, üle-eestiline neidudekoor Leelo ja neidudekoor Kammerhääled ning Estonia Seltsi Segakoor. Koore juhatasid 2019. aasta laulupeo liigijuhid ja dirigendid.

XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm” toimub Tallinnas 4.-7. juulini 2019.

XXVII laulupeo repertuaariga saab tutvuda siin.