Suvel toimub Tallinnas rahvusvaheline muusikafestival Europa Cantat

Sel suvel toimub 27. juulist kuni 5. augustini Tallinnas rahvusvaheline muusikafestival Europa Cantat 2018. Kümme päeva kestev festival toob kokku rohkem kui 4000 lauljat, dirigenti, heliloojat üle maailma.

Koorimuusikafestivali peakorraldaja Kaie Tanner rääkis, et konkurents festivali korraldusõiguse saamiseks on karm ja korraldajatele on nii mastaapse festivali korraldamine suur väljakutse, mis võeti vastu rõõmuga. „Europa Cantat ületab kõik tavalise koorisündmuse piirid: osalejad räpivad, mediteerivad, beatbox’ivad, kannavad tantsides ette muusikalidest tuntud lugusid ning esitavad ka klassikalisi suurvorme.“

Festivali kulminatsiooniks on 3. augustil Tallinna lauluväljakul toimuv kontsert „Palju õnne, Eesti!“, mille kavas on nii Eesti kui välismaine muusika. Kontserdi kunstiline juht on Hirvo Surva. Tanneri sõnul oli üllatav, kui hästi maailmas eestlaste laulvat revolutsiooni teatakse ja imetletakse. „Selle kontserdiga täituvad paljude eri riikidest pärit lauljate unistused laulukaarse all laulmisest,“ rääkis Tanner kontserdi erilisusest.

Kokku antakse festivali raames Eesti 100. sünnipäeva puhul 100 kontserti. Tasuta pärastlõunaseid kontserte saab kuulata erinevates kirikutes ja kontserdikohtades üle kogu Eesti. Õhtuti toimuvad erikontserdid Tallinna suuremates kontserdisaalides, kus esinevad külaliskoorid ja -ansamblid, aga ka Eesti tippkollektiivid Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Lisaks esinevad festivalil teiste seas ka maailmakuulus vokaalansambel The Swingles (UK), Vocal Lines (Taani), tippkoreograaf Panda van Proosdij (Holland), Austraalia juhtiv noortedirigent Lyn Williams ja üks tuntumaid kooriheliloojaid, ansambli The King´s Singers endine laulja Bob Chilcott (UK).

Rahvusvaheline muusikafestival Europa Cantat, mille algatas Euroopa Kooriühing Europa Cantat, toimub iga kolme aasta tagant ning on valdkonna üks olulisemaid sündmusi. Esimene festival leidis aset 1961. aastal Passaus Saksamaal. Kolm aastat tagasi kogunesid koorimuusikud aga Ungaris Pécsis.

Europa Cantat 2018 avatseremoonia toimub 28. juulil Vabaduse väljakul, peaesineja on vokaalansambel The Swingles Suurbritanniast.

Lisainfo ja kontserdiprogrammi leiab Europa Cantati veebilehelt: https://ectallinn2018.ee/et/

Pileteid on võimalik osta siit.