Tallinnas esitleti esmakordselt XX tantsupeo tervikkava

13. oktoobril kogunesid tantsujuhid üle Eesti Salme Kultuurikeskusesse, et näha 2019. aasta tantsupeo „Minu arm“ tervikkava. „Etendus läks korda ja publiku vastuvõtt oli ülimalt soe ja andis jõudu edasiseks,“ võtab esitluskontserdi kokku XX tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste.

Kokku ligi kaks tundi kestnud esitluskontserdil tantsiti ette kogu tantsupeo kava koos selleks seatudmuusikaga. Esitluskontserdi eesmärk oli saada tantsupeo kavast tervikpilt, et näha, mis toimib ja mis ei toimi.

Vaike sõnul täitis kava esitlus igati enda eesmärki. „Esimese tagasiside põhjal võin öelda, et meil on, mille üle arutleda ja kuidas kava veel paremaks teha,“ räägib Vaike. Kavas põhimõttelisimuudatusi ei tule, kuid saadud tagasiside ja mõtetega minnakse tagasi tantsupeo joonise juurde. „Mõnes kohas sooviksime muuta tantsude järjekorda, et muuta kava veelgi sujuvamaks.“

Esitluskontserdil esitletud tantsudest valmivad ka videoklipid, mis on kõigile kättesaadavad laulu- ja tantsupeo veebilehelt. Need ei ole mõeldud õppevideotena, vaid selleks, et näha, milline peaks olema tantsu lõpptulem.

Vaike tänab kõiki kollektiive, kes andsid endast parima, et tantsukava pool aastat varem selgeks õppida ja seda teistele näidata. „Kava esitlus näitas, et rahvas on kaasas ja valmis peo ettevalmistustega edasi liikuma. Seda oli inspireeriv näha,“ räägib Vaike.

Edasi ootab kollektiive ees õppeprotsess, millele järgnevad 2019. aasta alguses tantsurühmadele mõeldud eelproovid. Kui esimeses eelproovis toimub ettetantsimine ja töö repertuaariga, siis teises eelproovistoimub tantsudehindamine. Kõikide eelproovide täpsete aegade kohta leiab infot laulu- ja tantsupeo veebilehelt www.laulupidu.ee.

Vaata tantsupeo kava esitlusest valminud galeriid siit.

 XX tantsupidu “Minu arm“ etendub järgmisel suvel Kalevi staadionil kolmel korral – 4. juulil kell 19.00 ning 5. juulil kell 11.00 ja kell 18.00. Piletid on saadaval alates jaanuarist 2019.