ERM alustas 2019. aasta ajarännaku ettevalmistustega

Novembris toimusid Tallinnas ja Tartus kõigile huvilistele esimesed koolitused, kus tutvustati Ajarännaku metoodikat ja jagati sissevaadet 1869. aasta elu-olusse. Eesti Rahva Muuseum ja Ühiskonnaõpetuse Selts ootavad jätkuvalt kõiki huvilisi projektis kaasa lööma.

Ajarännak on Eesti Rahva Muuseumi ja Ühiskonnaõpetuse Seltsi ellukutsutud rollimäng, mille käigus osalejad kehastuvad ajastukohastesse rollidesse, et kogeda ajaloos olulisi hetki ja sündmusi omal käel.

2.-4. mail 2019 toimuv ajarännak viib osalised tagasi 1869. aasta kevadesse, umbes kuu enne esimese üldlaulupeo toimumist. “Ajarännakul mängitakse läbi olukord, kuidas laulukoor kavandab retke Tartusse esimesele laulupeole. Aruteludel uuritakse, kuidas sündis laulupeo traditsioon, kuidas esimeseks üldlaulupeoks valmistuti ja mis teemadel arutleti või vaieldi,” tutvustab 2019. maikuus toimuvat ajarännakut ERMi hariduskeskuse juhataja Kaari Siemer.

Ehkki esimesed koolitused ja ettevalmistused ajarännakuks on juba toimunud, oodatakse jätkuvalt kõiki huvilisi algatusega liituma. “Osalema ootame kõiki, kes tunnevad, end teemaga seotud olevat ja soovivad oma teadmisi värskendada. Kindlasti on see põnev kogemus kõigile koolidele, kollektiividele ja organisatsioonidele, kes järgmisel suvel laulu- ja tantsupeole minemas on.”

Eesoleva aasta jaanuaris kirjutatakse kõigi huviliste ja ekspertide ühisloomena valmis ajarännaku mängustsenaarium ja sõnastatakse probleemid ning küsimused, mida osalised lahendama hakkavad.

Projektiga liitumiseks kirjuta aadressil hariduskeskus@erm.ee või liitu Facebooki grupiga siin.

Lisainfo projekti kohta leiab siit.