Esimesed laulu- ja tantsupeo meened jõuavad müüki oktoobris

Juubelipeoks valmib lai valik erinevaid meeneid, mille hulgast loodetavasti igaüks leiab midagi meelepärast – olgu selleks siis traditsioonilised särgid, märgid või hoopis lipp, seljakott või popsik. Meenete müük toimub laulu- ja tantsupeo veebilehel selleks spetsiaalselt loodud e-poes. Peo lähenedes jõuavad meened müüki ka mitmetesse jaekettidesse. Laulu- ja tantsupeo veebipoe ja meenete müügi korraldamise eest vastutab riigihanke võitja Sokisahtel OÜ.

Meenete valik on lai ning meelepäraseid ja praktilise otstarbega tooteid leidub nii osalejale kui ka peo külastajale. 2019. aasta peo meenete valikusse kuuluvad näiteks: t-särgid (naiste, meeste, laste), vihmakeep, veepudel, seljakott, piknikutekk, punutud kübar, peoteemalised kleebised, puidust ja väärismetallist rinnamärgid, lipud ja vimplid, akupangad, USB mälupulk.

See ei ole aga lõplik nimekiri. Jooksvalt lisandub peo lähenedes müüki veel mitmeid põnevaid tooteid. „Tulekul on näiteks laulu- ja tantsupeo kaasaskantav mälumäng, mida on juubeli puhul ilus nii kinkida kui ka ise peo proovide või kontsertide vahepeal seltskonnas mängida,“ tutvustab meenete valikut Sokisahtel OÜ juht ja meenete müügi eest vastutav Piret Ilver.

Ehkki Sokisahtel on meenete müügi ja selle korraldamise eest vastutav, luuakse kõik tooted koostöös enam kui 20 partneriga. Kõik tooted jälgivad 2019. aasta laulu- ja tantsupeo „Minu arm“ visuaalset keelt, ideid ja väärtusi. Toodete disainid on loonud XXVII laulu- ja XX tantsupeo kunstnik-kujundaja Martin Rästa.

Kestval põhimõttel loodud

Meenete valikul peetakse silmas, et igal tootel oleks kindel ja praktiline otstarve ja need oleks kasutatavad ka pärast laulu- ja tantsupidu. “Me soovime, et suveniirid, mis juubelipidu meenutama jäävad, oleksid nutikad ning keskkonnasõbralikud,” selgitab Piret. Nii on valikus näiteks rahvariietel kandmiseks sobivast läbipaistvast materjalist vihmakeep, mida on erinevalt tavalisest ühekordsest õhukesest keebist palju mugavam kasutada ja hooldada ning mida on võimalik ka pärast pidu hõlpsasti kaasas kanda ja kasutada.

Samuti jälgime toodete puhul Fair Trade ehk õiglase kaubanduse põhimõtteid. „Seekordsed t-särgid on loodud koostöös Reet Ausiga ning lisaks pidulikele rinnamärkidele tulevad ka laulu- ja tantsupeo sõnumeid kandvad rinnamärgid, mis on valmistatud puidust ja metallist,“ tutvustab Piret säästlikul põhimõttel loodud tooteid. Kõigil müüki tulevatel toodetel on ka pikk eluiga.

Tarne üle maailma

Esimesi meeneid on võimalik laulu- ja tantsupeoks valmistuvatel kollektiividel eeltellima hakata alates oktoobrist. Selle kohta saadetakse laulu- ja tantsupeo registri kaudu ka kollektiividele infot. Kõiki tooteid on võimalik koos transpordiga tellima hakata 1. novembrist.

Meenete müügiks luuakse laulu- ja tantsupeo veebilehele spetsiaalne e-pood. E-poest on võimalik kõiki meeneid tellida transpordiga nii Eestisse kui välismaale. „Toome kauba kohale ükskõik kus maailmas,“ julgustab Piret e-poodi kasutama ja meeneid tellima.