Laulu- ja tantsupeo alguseni
16päeva 15tundi 00minutit 05sekundit
thumbnail

XXVII laulu- ja XX tantsupeo rahvamuusikute kontsert

05.07.2019
XXVII laulu- ja XX tantsupeo raames 5. juulil toimuv rahvamuusikapeo peakontsert toimub erakordselt suure publikuhuvi tõttu algselt planeeritud Poolamäe asemel Tallinna Vabaduse väljakul. Suuremale peoplatsile koliv rahvamuusikapidu on kõikidele huvilistele tasuta.

PDF-pileti omanikel kannab Piletilevi kontor raha tagasi kontole, kust ost oli sooritatud. Raha laekub 7 tööpäeva jooksul.

Tavapileteid ostetakse tagasi kõigis Piletilevi müügipunktides v.a Circle-K teenindusjaamades alates 23. aprillist.


"Muusika on kunstidest kõige elulähedasem, sest ta saadab meid hällist hauani." (August Pulst).

Rahva muusika ehk rahvamuusika on rahva muusikaline emakeel, mis on aegade tagant säilinud meie alateadvuses ning mõjutanud nii meie muusikaeelistusi kui muusika arengut. Muusika loomine - laulmine või pilli mängimine - on paljude inimeste sügavaim ja ehedaim eneseväljendusviis ning aitab väljendada tundeid, mida sõnadesse panna ei saa. Muusika toob rahva kokku. Toob muusikud kokku. On ühiseks keeleks ja armastuseks.

Rahvamuusikapidu toob kokku pillimängijad, keda seob armastus rahvamuusika vastu. Seitsesada muusikut jagunevad seitsmeks omaette kavaga pilliliigiks - kandled, torupillid, viiulid, lõõtspillid, näppepillid, akordionid ja koondorkester. Iga pilliliigi repertuaar toob esile nii pilli mängutraditsiooni kui uusi muusikalisi suundi. Traditsiooniliste eesti lugude seadete kõrval kõlab nii uuemat kui vanemat autoriloomingut ning teiste rahvaste lugusid.

Kandled jagunevad omakorda kolmeks liigiks - väikekandled, rahvakandled, kromaatilised kandled - ning annavad omaette täispika kontserdi "Kannelde öö" neljapäeval, 4. juuli kell 21.00 Tallinna metodisti kirikus. Kõikide pilliliikide orkestrid esinevad rahvamuusikapeo peakontserdil reedel, 5. juulil kell 14.00 Vabaduse väljakul.

Rahvamuusikapeo loominguline toimkond:
· Juhan Uppin – loominguline juht, koondorkestri ja lõõtspillide liigijuht
· Pille Karras – väikekannelde ja rahvakannelde liigijuht
· Ella Maidre – kromaatiliste kannelde liigijuht
· Katariin Raska – torupillide liigijuht
· Kristi Alas – viiulite liigijuht
· Joosep Sang – näppepillide liigijuht
· Kristel Laas – akordionite liigijuht

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" toimuvad Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil 4.–7. juulil 2019. aastal, mil tähistatakse 150 aasta möödumist esimesest laulupeost ning tantsupidu toimub 20. korda.

Kultuuriministeerium on 2019. aasta nimetanud Eesti laulu ja tantsu juubeliaastaks.

***
See sündmus on kultuurikalendris Tallinna Kodurahufoorumi toel.