Klassikaraadios alustas saatesari „Laulupeo nähtamatud lood“

Veebruarist kuni maini on Klassikaraadio eetris laulu- ja tantsupeo juubeliaasta olulisemaid sündmusi kajastav saatesari „Laulupeo nähtamatud lood“. Saade on eetris kaks korda kuus laupäeviti. Saadet juhib Sten Weidebaum.

Esimene saade oli eetris 2. veebruaril. Saatesarja avasaates anti ülevaade laulu- ja tantsupeoga seotud uudistest, tehti lähemalt tutvust laulupeo peadirigent Peeter Perensi ja tantsupeo pealavastaja Vaike Rajastega.

Rubriigis „Kuulus nähtamatu või nähtamatu kuusus“ võtab sõnaüks laulu- ja tantsupeo liikumisega seotud inimene. Esimeses saates jagas oma mõtteid laulu- ja tantsupidude pikaaegne eestvedaja, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Aet Maatee.

Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder rääkis, et laulupidu on Klassikaraadio programmi keskpunktis olnud aastaid. “Vanasti tegid laulupeo ülekandeid kõige suuremad tegijad. Laulupeo režissöör on olnud isegi Arvo Pärt,” rääkis Teder. “Sten Weidebaumi juhitud sari on laulu- ja tantsupeo juubeliaasta tähistamiseks ja ta vaatab koorilaulu liikumist selle nurga alt, et rääkida, kuidas sellised suurüritused sünnivad ja kuidas toimub selle ettevalmistamine,” lisas Teder ja ütles, et saade täiendab Klassikaraadio programmis olevat koorimuusikale pühendatud saadet “Luukamber”.

Esimeses saates kuulutas segakooride dirigent Valter Soosalu välja ka segakooridele mõeldud lauluvõistluse „Kannel“, mille kohta saab lähemalt lugeda siit.

Saatesarja vältel toimub ka kuulajamäng „Igaviku tuules“. „Igas saates esitame ühe küsimuse, mis on moel või teisel seotud käimasoleva saatega ja enamasti ajaloolist vaadet,“ räägib Weidebaum. Igale küsimusele saab vastuseid saata kuni järgmise saateni ehk kaks nädalat.

Kuulajamäng toimub veebruarist kuni juunini ja võitjaks osutub kõige rohkem õigeid vastuseid saatnud raadiokuulaja. Auhinnaks paneme välja kutse tantsupeole ja laulupeo mõlemale kontserdile. Vastuseid oodatakse aadressile laulupidu@err.ee.

Samale aadressile on oodatud ka küsimused ja ettepanekud teemadeks, mida saates käsitleda ja lähemalt uurida.

Esimese kuulajamängu küsimuseks tuleb kuulata esimest saadet ja arvata ära, kes räägib. Esimest saadet saab järelkuulata siit. Kuulajamäng algab 45. minutist.

Saade „Laulupeo nähtamatud lood“ on eetris 2. veebruarist üle nädala laupäeviti algusega kell 10.00. Saatekordus on eetris esmaspäeviti kell 14.00. Saatesarja teine osa on eetris 16. veebruaril kell 10.00.