Emakeelepäeva tähistatakse kontsertiga „Elab ta sinu sees“

14. märts kell 19.00 toimub Estonia kontserdisaalis emakeelepäeva kontsert „Elab ta sinu sees“. Kontsert toimub Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta kontserdisarja „150 aastat esimesest laulupeost“ raames.

2019. aasta on kuulutatud eesti keele aastaks ning kontserdiga tähistatakse ühtlasi ka riigikeele 100. aastapäeva. Kõlavad koorimuusika kullavaramusse kuuluvad laulud ja ka suviseks juubelilaulupeoks loodud uudisteosed.

Kontserdil esinevad Tartu Üliõpilassegakoor, Eesti Noorte Segakoor, Viljandimaa Kammerkoor, Tütarlastekoor Canzone, Musamari Koorikooli lastekoor ning VHK Keelpilliorkester, juhatavad Küllike Joosing, Silja Uhs, Kadi Ritsing, Ulrika Grauberg, Tiina Mee, Pärt Uusberg ja Rasmus Puur.
Kavas: Heino Eller, Mart Saar, Ester Mägi, Cyrillus Kreek, Veljo Tormis, Alo Ritsing, Aarne Männik, Pärt Uusberg, Hain Hõlpus, Tõnu Kõrvits, Peep Sarapik ja teised.

Järgmised kontserdid sarjast „150 aastat esimesest laulupeost“ toimuvad 27.-30. märtsil, kui Arvo Pärdi Keskuses, Türi kultuurikesksuses, Avinurme kultuurikeskuses ning Rakvere linnavalitsuse valges saalis astuvad lavale Vanalinnna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur. Kontserditel esitatakse Karl August Hermanni, Aleksander Läte, Miina Härma, Mart Saare, Tuudur Vettiku, Gustav Ernesaksa, Veljo Tormise, Ester Mägi, Tõnu Kõrvitsa ja teiste heliloojate muusikat.

Lisainfo kontserdisarja sündmuste kohta leiab siit.