Ideekavandeid dirigendipuldi konkursile saab esitada veel mai lõpuni

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koos Eesti Arhitektuurikeskusega ootab ideekavandeid Tallinna lauluväljaku uue dirigendipuldi leidmiseks veel 29. maini.

Ideekonkursi eesmärk on leida lahendus uue dirigendipuldi loomiseks. Oodatud on kõik ideekavandid, mis on innovaatilised, funktsionaalsed ja väärikad nagu tema eelkäija. Igas konkursil osalevas meeskonnas peab olema vähemalt üks diplomeeritud arhitekt.

16. aprillil Eesti Arhitektuurikeskuses toimunud infotunnil jagati konkursi kohta lisainfot ja vastati kokku tulnud huviliste küsimustele. Ideekonkursi tutvustasid ja küsimustele vastasid Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg, dirigent ja konkursi žüriiliige Raul Talmar, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum ning sisearhitekt ja mööblidisainer Argo Peever, kes on ühtlasi ka konkursi idee algataja. Toimunud infotundi saab järelvaadata siit.

Dirigendi ja ideevõistluse žürii liikme Raul Talmar i sõnul kannab laulupeo dirigendipult endas nii praktilist kui ka sümboolset väärtust. Dirigendipuldis seisavad heliloojad, luuletajad ning koori- ja puhkpillimuusika suurkujud Eesti suurima auditooriumi ees. Laulupeo dirigendipult väärtustab sümbolina koori- ja orkestrijuhi elukutset ning kõigi koorilauljate ja muusikute pingutust, mis on aidanud hoida laulupeo traditsiooni.

Žüriiliige rõhub lisaks puldi sümboolsusele ka selle praktilisele väärtusele. „Dirigentide jaoks pult töö tegemise koht, kus peab tekkima kindel tunne ja võimalus keskenduda enda tööle, milleks on dirigeerimine ja juhatamine. Uuelt dirigendipuldilt ootab žürii kaasaegsust ja võimaluste rohkust. Olulistena võib välja tuua puldi kõrguse reguleerimine ja piisav ruum puldis liikumiseks.“ Kuna uus dirigendipult jääb Tallinna lauluväljakule ja on avalikkusele nähtav ka laulupidude vahelisel ajal, tuleks arvesse võtta ka selle ilmastikukindlust.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 29. mai ja võitjatöö valitakse välja hiljemalt käesoleva aasta juulis. Seejärel alustatakse projekteerimis- ja ehitustöödega. Kõikidest võistlusele laekunud töödest korraldatakse näitus, et inimesed saaksid tutvuda pakutud ideelahenduste ning dirigendipuldi makettidega. Uus dirigendipult valmib 2019. aastal, mil laulupidu tähistab oma 150. juubelit.

Avaliku ideekonkursi žüriisse kuuluvad Raul Talmar (Eesti Kooriühingu juhatuse esimees), Hirvo Surva (Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA nõukogu liige), Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ juhataja), Peeter Laurits (Eesti Laulu- ja Tantsupeo peakunstnik), Rasmus Puur (dirigent), Pent Talvet (disainer) ja Alvin Järving (arhitekt). Konkursi idee algataja on Argo Peever.

Võistlustingimused ja lisamaterjali leiab siit.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 29. mai 2018. Töö tuleb tuua (kuni kella 16.00-ni) või saata postiga aadressile: Eesti Arhitektuurikeskus, Põhja pst 27a, 10415 Tallinn.