Algas registreerumine XXVII laulu- ja XX tantsupeole “Minu arm”

Alates 23. jaanuarist saavad kõik XXVII laulu- ja XX tantsupeol osaleda soovivad kollektiivid end peole registreerida. Eestis tegutsevad kollektiivid saavad end kirja panna kuni 23. veebruarini elektroonilises registris. XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm” toimub 4.-7. juulini 2019.

Kollektiivide registreerimiseks on vajalik täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris, mille esmakordsel kasutamisel tuleb ühel kollektiivi esindajal esmalt luua kasutajakonto. Seejärel on võimalik oma kollektiiv registris etteantud vormi alusel peole registreerida. Väliseesti ning väliskollektiivid saavad oma registreerimistaotlused esitada kodulehel: www.laulupidu.ee.

Kooride- ja tantsurühmade juhid võiks registrisse kanda võimalikult täpsed andmed. 2018. aasta sügisel toimub registris andmete korrigeerimine ja täpsustamine, kuid seda saavad teha vaid registreerunud kollektiivid. Üheks erandiks on siiski mudilased, kelle info saab registrisse kanda alles siis, kui nad on oma kooliteed alustanud.

Registreerimisel tuleks sisestada kollektiivi liikmete nimed koos isikukoodidega, et näha laulu- ja tantsupeoliste pere tegelikku mahtu ja ka seda, kes samaaegselt nii laulab, tantsib kui mängib pilli. Tõesed andmed annavad võimaluse kavandada maakondlikke eelproove ning laulu- ja tantsupeo nädala ajakava. Eraldi tuleks tähele panna, et kollektiivijuhi materjalid tellitakse registris “juhi” vaates, mitte kollektiivi registreerimise juures. Ka koorijuhile mõeldud laulikuid saab tellida “juhi” vaatest.

Vajadusel saavad kõik kollektiivide juhid registreerumisel abi jaanuaris-veebruaris toimuvatel XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” terepäevadel. Kokku toimuvad üle Eesti üheteistkümnes paigas kohtumised peo korraldajate ja kunstilise toimkonna esindajatega, et kõik küsimused saaks vastatud ja rõõmsalt üheskoos teele asuda!

Peole registreerimisega seotud küsimustes saab abi e-maili teel programmitoimetaja Vaike Rajastelt: vaike.rajaste@laulupidu.ee.