4.-7. juuli 2019
Laulu- ja tantsupeo alguseni
286päeva 21tundi 18minutit 57sekundit

Repertuaar

Laulupeo 1. kontsert „Õpetajale“

Avaühendkoor

Mihkel Lüdig / Friedrich Kuhlbars Koit
Fredrik Pacius / Johann Voldemar Jannsen Mu isamaa, mu õnn ja rõõm
Gustav Ernesaks / Betti Alver Kuulajale

Valikkoorid

Friedrich August Saebelmann / Peeter Ruubel Kaunimad laulud (meeskoor, naiskoor, segakoor)
Läti rahvalaul, seade Jānis Cimze Riga Dimd (segakoor)
Aleksander Läte / Ado Reinvald Kuldrannake (meeskoor)
Nikolai Rimski-Korsakov Vürstide rongkäik ballett-ooperist „Mlada“ (puhkpilliorkester)
Eduard Tamm Lõbusad vastlad Peterburis (puhkpilliorkester)
Rudolf Tobias / Psalm 42 Otsekui hirv (segakoor)
Artur Lemba, seade Ülo Krigul Armastuse poeem (sümfooniaorkester)
Eduard Tubin / Erika Tubin Õitsiliste koor balletist „Kratt“ (naiskoor)
Eino Tamberg / Jaan Kross Kadettide koor ooperist „Cyrano de Bergerac“ (meeskoor)
Arvo Pärt / Eno Raud Meie aed I osa (lastekoor)
Eugen Kapp Mõõkade tagumine balletist „Kalevipoeg“ (sümfooniaorkester)
Villem Kapp / Juhan Sütiste Kui lõpeb suvepäeva viimne vine (soolonumber)
Artur Kapp / Karl Eduard Sööt, Eduard Wöhrmann Sa oled mu südame suvi (meeskoor)
Ester Mägi / Vladimir Beekman Üks hetk (naiskoor)
Mart Saar / rahvaluule Noore veljo, veeritäge! (segakoor)
Veljo Tormis / liivi rahvaluule Laulis isa, laulis poega (meeskoor, naiskoor, segakoor)
Tõnu Kõrvits Nüüd ole, Jeesus, kiidetud I osa teosest „Kreegi vihik“ (naiskoor)
Cyrillus Kreek Sanctus „Reekviemist“ (meeskoor, naiskoor, segakoor)
Heino Eller Kodumaine viis (sümfooniaorkester)
Evald Aav / Anna Haava Me oleme Põhjamaa lapsed (meeskoor, naiskoor, segakoor)

Ühislaulud valikkooridega

Tauno Aints / Urve Tinnuri Üksi pole keegi (meeskoor, naiskoor, segakoor, lastekoor)
Karl August Hermann, seade Raimo Kangro, Kristo Matson Puud ma laulan haljusesse lauleldusest „Uku ja Vanemuine“ (meeskoor, naiskoor, segakoor, lastekoor)
Karl August Hermann / Friedrich Kuhlbars Kungla rahvas (meeskoor, naiskoor, segakoor, lastekoor)

Laulupeo 2. kontsert

Puhkpilliorkester

Riivo Jõgi Sinule, Eesti!
Mart Siimer, seade laulupeole Mati Põdra Ärka, kannel ja harf!
Ott Kask Kolm eesti rahvapillilugu Orja torupillivalts/Tsirgu Liisa/Torupilli Jussi lugu
Tõnis Kõrvits Käes on jälle suvi popurrii eesti heliloojate suvelauludest

Sümfooniaorkester

Jonas Tarm Päike laulab
Tõnu Kõrvits Päikesele
Villem Kapp Sümfoonia nr 2 c-moll, 3. osa Allegro
Ülo Krigul Tornikella kaja

Koondorkester

Ardo Ran Varres Eesti muinasjutud

Mudilaskoor

Riho Päts / eesti rahvaluule, seade Riho Esko-Maimets Rõõmulaul
Helin-Mari Arder / Olivia Saar Naerulohkudega maailm
Olav Ehala / Juhan Viiding Buratino laul
Siiri Siimer / Mihkel Veske Ilus oled, isamaa

Lastekoor

Karl August Hermann Lauljate tervitus
Kadri Voorand / Virve Osila Õnn ei tule pikutades
Sakarias Leppik / rahvaluule Kihnust, kooriseade Kadri Hunt Maarja kuld
Rasmus Puur / Hando Runnel Maa, mida armastan

Poistekoor

Arvo Pärt / Vladimir Beekman Aatomiku laul
Priit Pajusaar / Leelo Tungal Spordimeeste laul muusikalist „Detektiiv Lotte“

Poistekoor ja meeskoor

Gustav Ernesaks / Leili Andre Kes selle tamme istutas?
Andres Lemba / Jaanus Vaiksoo Vanaisa
Kadri Hunt / Leelo Tungal Mere kutse

Meeskoor

Riho-Esko Maimets / Ernst Enno Mu arm
Tõnis Kaumann Ärategemise laul
Uno Loop, seade Andres Lemba Isad ja pojad

Naiskoor

Mari Amor / Villem Grünthal-Ridala Päikese tõusu aegu
Henry Laks, seade Ene Uibo Ilmaratas
Lembit Veevo / Juhan Liiv Suvine tuul
Seto viis / rahvaluule, seade ansamblile Zetod Kristjan Priks, seade naiskoorile Kristel Laas Kergotamine

Segakoor

Hain Hõlpus / eesti rahvalaul Kannel
Tõnu Kõrvits / Doris Kareva Emakeelelaul
Eino Tamberg / Juhan Liiv Isamaale
Kadri Voorand / Triin Soomets Ära mind lahti lase

Lõpuühendkoor

Miina Härma / Ferdinand Karlson Tuljak
Tõnis Mägi, seade Tõnis Kõrvits Ilus oled, isamaa
Pärt Uusberg / Kristjan Jaak Peterson, Juhan Liiv, eesti rahvaluule Igaviku tuules
Peep Sarapik / Juhan Liiv Ta lendab mesipuu poole
Gustav Ernesaks / Lydia Koidula Mu isamaa on minu arm