4.-7. juuli 2019
Laulu- ja tantsupeo alguseni
338päeva 22tundi 22minutit 56sekundit

Kutse osalema riigihankel

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA kutsub osalema 2019 aastal toimuva XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” meenete veebipoe kontsessiooni riigihankes, mille mille eesmärgiks on XXVII laulupeo ja XX tantsupeo meenete veebipoe loomine, selle haldamine ja selle kaudu üritusega seotud toodete müümine ja logistika

Loe lähemalt

Hüvasti, lauluvend Jüri Rent!

Läks nii, et sel kevadel Sinu dirigeerimisklassi lõpetavad üliõpilased ei saanudki ainult Sulle omase käepigistuse osaliseks. Käepigistus, milles kõneles hetkega nii lugupidamine, väärikus, julgustus kui hoolivus.

Loe lähemalt

Kollektiivijuhi õppestipendiumi taotlusvoor nüüd avatud

Laulu- ja tantsupeol osalevate kollektiivide toetusprogrammi raames on 23. mai kuni 10. juunini avatud kollektiivijuhi õppestipendiumi taotlusvoor hooajaks 2018/19.

Loe lähemalt

Eesti rahvushelilooja Eduard Tubina sünnipäevaks jõuab helilooja põrm tagasi koju

Esmaspäeval, 18. juunil 2018 kell 13 leiab Tallinna Metsakalmistul aset Eduard Tubina ja tema abikaasa ümbermatmisega seotud mälestustseremoonia.

Loe lähemalt

ROMAN TOI in memoriam

Nii nagu laulu- ja tantsupeod kandsid eesti vaimu rasketest aegadest läbi, nii kandis Roman Toi iga oma sõna ja teoga…

Loe lähemalt

Ullo Toomi Fond kutsub esitama kandidaate

Ullo Toomi Fondi halduskogu kutsub esitama kandidaate tantsutaadi nimelisele stipendiumile hiljemalt 1. juuniks 2018.

Loe lähemalt

6. mail toimub Estonia Kontserdisaalis Laulupeo esitluskontsert

XXVII laulupeo “MINU ARM” kooriliikide esitluskontsert-seminar toimub P, 6. mail 2018 Estonia kontserdisaalis, kuhu on oodatud kõik 2019. aasta laulupeole registreerunud kooride juhendajad.

Loe lähemalt

XXVII laulu- ja XX tantsupeo koostöö lähtealused toetajate ja partneritega

26. märtsil kinnitas Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA nõukogu XXVII laulu- ja XX tantsupeo koostöö lähtealused toetajate ja partneritega, milles on kirjeldatud laulu- ja tantsupeo organisatsioonidepoolse toetamise üldised põhimõtted.

Loe lähemalt

Kutse laulupeo uue dirigendipuldi ideekonkursi infotunnile

16. aprillil, kell 17:00 toimub Kultuurikatlas (Põhja pst 27a), Eesti Arhitektuurikeskuse sündmusruumides laulupeo uue dirigendipuldi ideekonkursi infotund.

Loe lähemalt

Rahvarõivaste kandmisest XX tantsupeol

Reedel, 30. märtsil avaldas ERR-i portaal kirjutise rahvariiete nõudest 2019.aasta tantsupeol, mida Postimees.ee omakorda jagas. Artiklitest ja kajastustest jääb mulje, justkui oleks rahvariiete kandmine rahvatantsupeol midagi uut, kuid see ei vasta tõele. Rahvariietele on väga palju tähelepanu pööratud ka kõigil varasematel tantsupidudel tantsupidude 85 aasta pikkuse ajaloo jooksul.

Loe lähemalt

2eurose laulupeomündi joonistuskonkursi võitis Tõrva tüdruk

Laupäeval andis Eesti Pank üle auhinnad kaheksale lapsele, kes jõudsid laulupeo 150. aastapäevaks tehtava 2eurose kujunduse leidmiseks korraldatud joonistuskonkursi finaali. Kolm nädalat kestnud avaliku rahvahääletuse võitis 15aastase Tõrva tüdruku Grete-Lisette Gulbise joonistus.

Loe lähemalt

Algas ideekonkurss laulupeo 150. juubeli puhul uue dirigendipuldi loomiseks

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koos Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ-ga kuulutab välja avaliku ideekonkursi, mille eesmärk on leida nüüdisaegne lahendus Tallinna lauluväljaku uuele dirigendipuldile.

Loe lähemalt